Vložky, zámky a bezpečnostní kování

Co to je vložka?

Hlavní součástí běžných dveřních i visacích zámků je cylindrická vložka. Jde o válec s otvorem pro klíč, v němž se nachází různý počet odpružených stavítek a blokovacích kolíků (zpravidla 4-6). Stavítka a blokovací kolíky mají různou výšku, přičemž zuby klíče je posouvají do optimální polohy, v níž se může válec cylindrické vložky volně otáčet.
Hrot klíče pak vysune kovovou spojku, kterou se vložka propojí se zubem, ten se zapře do pně závory a může jí pohybovat. Pokud by byl zub klíče příliš dlouhý, vložku by brzdilo stavítko, pokud by byl příliš krátký, vložku by brzdil blokovací kolík. Otvor pro klíč má navíc různé uspořádání drážek, jimž musí klíč rovněž odpovídat. Zámek zpravidla tvoří dvě identické cylindrické vložky, přičemž vsunutí klíče z jedné strany zamezuje zasunout klíč z druhé strany zámku.

Co je bezpečnostní kování a k čemu slouží?

Kováním u dveří rozumíme část okolo zámku, kde je umístěna klika či koule. Kování bývají dělena na bezpečnostní a ozdobná, podle převládající funkce, kterou mají vykonávat. Samozřejmě i bezpečnostní kování může vypadat hezky, není to však jeho jediná ani hlavní funkce.
Bezpečnostní kování totiž slouží především jako ochrana důležitých funkčních částí dveří. Jsou pod ním skryty zámkové a vložkové součásti, které tvoří klíčový prvek zabezpečení dveří. Nezanedbatelné procento útoků zlodějů je soustředěno právě na tato zařízení a je proto zásadní je chránit proti odvrtání, vylomení nebo vytrhnutí. Útoky mohou být totiž neobyčejně brutální a neodolné kování prostě nemá šanci odolat.

Co to je zámek?

Zámky lze dělit podle různých kritérií.

Podle užití
  stavební (dveře, okna, rolety apod.)
  nábytkové
  na dopravní prostředky
  cyklistické

Podle systému
   pevné, které se podle způsobu umístění na dveřích dále dělí na zadlabací (též zapuštěné), polozapuštěné a nasazené. Přitom v současnosti se vyrábějí prakticky jen zámky zadlabací; polozapuštěné a nasazené najdeme spíše u starožitných dveří - kdy mohl být mechanismus zámku velmi robustní a do dveřního křídla by se nevešel. V moderní době se někdy na vstupní dveře přidává ještě bezpečnostní nasazený zámek, který se ovládá klíčem pouze z vnějšku, z vnitřní strany jej lze otevřít ručně.
   visací – jeho nevýhodou je, že jej lze poměrně snadno překonat přetržením nebo přepilováním, takže dnes se užívá především na dveře nižší kategorie (kůlny, nábytek, k uzamčení bicyklu apod.). Naopak jeho výhodou je, že jej lze přenášet, protože není nijak spojen s dveřmi.
   lanové
   speciální:
           elektronické
           elektromagnetické

Výběr z nabídky různých typů vložek zámkových systémů.


Guard   Tato bezpečnostní vložka je určena pro vyšší stupeň zabezpečení objektů. Profil klíče je chráněn patentem. Vložka je chráněna kalenými kolíky a speciálně tvarovanou destičkou proti odvrtání. Překrytý profil a tvarovaná stavítka zabezpečují vložku proti vyhmatání. Vložka je standardně dodávána s bezpečnostní kartou a s 5 prodlouženými klíči i pro kování R1. Náhradní klíče vyrobí pouze firma GUARD - Mudroch, s.r.o. a vybraná síť zámečníků.
Pro zobrazení nabídky, pokračuj ZDE

MUL-T-LOCK    Oboustranné zámkové vložky Mul-T-Lock jsou určeny do zadlabacích zámků exteriérových a interiérových dveří. Zámkové půlvložky jsou určeny především pro garážová vrata a jiná vrata s otevíráním pouze z jedné strany. Vložky rozměrově odpovídají českým a evropským normám a jsou plně kompatibilní s běžně používanými zadlabacími zámky.
Pro zobrazení nabídky, pokračuj ZDE

EVVA   Bezpečnostní cylindrická vložka s ochranou proti odvrtání tělesa i válce vložky. Pro jednotlivé uzávěry dodávaná s pěti klíči. Pro použití na systémy generálního a skupinových klíčů je vyčleněna řada profilových kombinací odlišných od jedntolivých uzávěrů. Vložky GPI jsou dodávány ve všech typových variantách z vyrobního programu firmy EVVA
Pro zobrazení nabídky, pokračuj ZDE

FAB    Cylindrické vložky obecně představují nejpoužívanější výrobky k uzamykání dveří, především bytů. Jsou určeny pro různé tloušťky dveří a mají charakteristický standardní profil tělesa, který koresponduje s instalačními rozměry na dveřích, v zadlabacím zámku a dveřních štítech (kování). Vyrábějí se s různým profilem klíčového otvoru, v různých délkách a v různém stupni odolnosti proti násilným i nenásilným způsobům překonávání.
Pro zobrazení nabídky, pokračuj ZDE

KABA- GeGe    GEGE je tradiční výrobce mechanických bezpečnostních klíčových systémů, kování a zámků. GEGE patří do nadnárodní skupiny KABA, která doplňuje systémy generálního klíče o další dimenzi filozofií oboustranného klíče spolu s elektronickými systémy a jejich mechatronickými kombinacemi.Nejmodernější rakouské produkty.GEGE jsou pro Českou republiku dodávány v diskrétních dílech, tím je zajištěna maximální pružnost, rychlost dodání, jednotná vysoká kvalita, místní servis a zajímavá cena.
Pro zobrazení nabídky, pokračuj ZDE

Bezpečnostní kování   slouží jako ochrana důležitých funkčních částí dveří. Jsou pod ním skryty zámkové a vložkové součásti, které tvoří klíčový prvek zabezpečení dveří. Nezanedbatelné procento útoků zlodějů je soustředěno právě na tato zařízení a je proto zásadní je chránit proti odvrtání, vylomení nebo vytrhnutí. Útoky mohou být totiž neobyčejně brutální a neodolné kování prostě nemá šanci odolat.
Pro zobrazení nabídky, pokračuj ZDE

Zámky   Výběr z nabídky různých typů zadlabávacích zámků do dveří, zámků do skříní, trezorů, aut apod. Dodáme vám nepřeberné množství zámků všeho druhu od různých výrobců, pro různé systémy v nejrozličnějších modifikacích.
Pro zobrazení nabídky, pokračuj ZDE